Zamknij

Trzaskowski o koronakryzysie w szkołach: Prosimy o zgodę na naukę hybrydową

20.10.2020 17:07
Rafał Trzaskowski
fot. screen Rafał Trzaskowski Facebook

Szkoda, że rząd się z nami nie konsultuje, wiele decyzji jest „na ostatnią chwilę” – mówił dziś w kontekście koronawirusa, paraliżującego naukę w stołecznych szkołach, Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy przedstawił rządowi propozycje zmian w oświacie, m. in. naukę hybrydową w klasach 5-8.

Rafał Trzaskowski podkreślił w dzisiejszej wideokonferencji na Facebooku, że sytuacja w stołecznej oświacie robi się coraz bardziej problematyczna. Epidemia wyłącza z pracy kolejnych nauczycieli i uczniów.

- Przez cały czas apelujemy do rządu, by przynajmniej klasy 5-8 miały naukę hybrydową, by rozrzedzić szkoły. Coraz więcej nauczycieli jest na zwolnieniu - mamy 22 placówki z nauczaniem hybrydowym. Sytuacja robi się coraz bardziej trudna – powiedział Trzaskowski, prosząc rząd o „bardziej elastyczne zarządzanie” oświatą w zakresie obostrzeń koronawirusowych.

Rafał Trzaskowski: Nauka hybrydowa starszych klas rozrzedzi szkoły

Tylko w warszawskich placówkach potwierdzono koronawirusa u blisko 160 nauczycieli i ponad 160 uczniów, a kolejne 1,5 tysiąca osób jest obecnie na kwarantannie.

Zobacz także

Podobne rozwiązanie do proponowanego przez Trzaskowskiego zastosował już Sopot, miasto od dłuższego czasu będące w czerwonej strefie. Sanepid zgodził się, by od środy, 21 października, uczniowie wszystkich szkół klas 4-8 w tym mieście przeszli w tryb nauczania hybrydowego.

Zobacz także

RadioZET.pl/