Zamknij

Rafał Trzaskowski zbulwersowany historią uwięzionej załogi karetki

19.03.2020 10:22
Koronawirus w Warszawie
fot. East News/STEFAN MASZEWSKI

Koronawirus zbiera żniwa w całej Europie. Tylko w województwie mazowieckim zarażonych jest 66 osób (stan na czwartek rano). Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało specjalne miejsca wypoczynku dla ratowników medycznych, którzy w tym czasie bardzo ciężko pracują.

W poniedziałek trzy zespoły z ratownictwa medycznego ze stacji na Ursynowie zostały objęte kwarantanną. Medycy przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało, że pacjent może być zarażony wirusem z Wuhan.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

O sytuacji, w której się znaleźli medycy postanowiła napisać jedna z "uwięzionych" medyczek. Kobieta w mediach społecznościowych wyznała, że ona i jej dwóch kolegów "traktowani są jak bydło". Sprawę skomentował prezydent Warszawy. "Szerokim echem odbiła się historia załogi, która po zetknięciu z pacjentem z koronawirusem czekała w karetce przez wiele godzin. Takie sytuacje jak ta mogą wywołać tylko jedną reakcję - to nie może się powtórzyć" - przekazał Rafał Trzaskowski.

Zobacz także

W związku z tym stołeczny ratusz postanowił wyjść naprzeciw potrzebom ratowników. Na medyków w Warszawie czekają trzy miejsca tymczasowego odpoczynku. Są one zlokalizowane na Mokotowie, Woli oraz Pradze.

Wszystkie są już gotowe do użytku. Ratownicy będą mogli w nich spokojnie odetchnąć przez czas, w którym nie będą mogli pełnić swoich obowiązków. Choć w ten sposób możemy się odwdzięczyć za ich bezcenną służbę

- skwitował Rafał Trzaskowski.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl