Zamknij

Chcesz wesprzeć lokalne firmy? "Wspieram gastro" ci to umożliwi

09.04.2020 12:33
Restauracja w Warszawie
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Powstała nowa platforma "Wspieram gastro". Pozwala ona na zamówienia online jedzenia, z której dochód w całości zasili budżet danej restauracji. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy podkreślił, że to projekt na ogromną skalę i niezależny od sieciowych przedsięwzięć.

Rafał Trzaskowski w opublikowanym na Facebooku nagraniu powiedział, że branżą gastronomiczna jest jedną z tych, które z powodu epidemii koronawirusa cierpią najbardziej.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"To dramat nie tylko właścicieli, którzy z dnia na dzień stracili klientów oraz źródła dochodów, ale także tysięcy pracowników tego sektora" - zaznaczył prezydent Warszawy. Włodarz przekazał, że osoby, które prowadzą działalność gastronomiczną, mogą skorzystać z warszawskiego programu wsparcia dla przedsiębiorców. Zakłada on m.in. zwrot opłaty w przypadku rezygnacji z prowadzenia ogródka, zmniejszenie opłat dzierżawnych, a także możliwość obniżki czynszów za wynajem lokalu miejskiego.

Zobacz także

"Ale branża próbuje się też ratować sama. Właśnie zaczęła działać nowa platforma internetowa, na której można zamówić posiłek na wynos" - przekazał Trzaskowski. Włodarz dodał, że platforma www.wspieramgastro.warszawa.pl została stworzona przez ponad stu restauratorów z Warszawy.

Restauratorzy mogą stworzyć swoje menu i sklep online, który jest oparty na wspólnej domenie. "To projekt na niespotykaną wcześniej skalę i niezależny od wielkich, sieciowych przedsięwzięć, które państwo znacie. Co najważniejsze, platformę wyróżnia brak prowizji dla zrzeszonych w niej lokali - w przypadku +Wspieram Gastro+ przychód w całości zasila warszawskich przedsiębiorców. Jako miasto wspieramy ich i bardzo im kibicujemy" - podkreślił prezydent Warszawy.

Zobacz także

Ponadto firmy obecne na platformie "Wspieram gastro" zadeklarowały, że udzielą znaczących rabatów dla pracowników ochrony zdrowia lub przekażą im posiłki. Rafał Trzaskowski zwrócił się z prośbą do mieszkańców Warszawy, by w razie możliwości kupowali lokalnie.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP