Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Skontrolują liczbę osób uczestniczących w pogrzebie

24.03.2020 15:40
Pogrzeb w Warszawie
fot. East New/Piotr Molecki (zdjęcie ilustracyjne)

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce rząd wprowadza nowe ograniczenia. Od 25 marca na ceremoniach pogrzebowych nie będzie mogło uczestniczyć więcej niż 5 osób.

"Musimy dalej ograniczać jeszcze możliwe zgromadzenia, właściwie wyłącznie do absolutnego minimum, nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby" - powiedział Mateusz Morawiecki. Według nowych wytycznych w ceremoniach pogrzebowych może uczestniczyć tylko 5 osób.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Będziemy informować i pilnować, aby zgodnie z nowymi przepisami w ceremoniach pogrzebowych nie uczestniczyło więcej niż pięć osób" – powiedziała Danuta Kruk, dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.

Zobacz także

Wyjaśniła ona, że to nie zarząd cmentarza jest organizatorem uroczystości, a zakład pogrzebowy i to on jest zobowiązany do organizacji pochówku zgodnie z nowymi przepisami. "My jedynie udostępniamy nasze sale ceremonialne, sale pożegnań, nasz teren" – oznajmiła dyrektorka.

Zobacz także

Danuta Kruk dodała, że mimo to, Zarząd Cmentarzy Komunalnych będzie informował o ograniczeniach dotyczących liczby uczestników pogrzebów. Zapowiedziała, że gdyby na uroczystość przybyło więcej uczestników, niż zezwalają na to przepisy, to nie zostaną oni wpuszczeni na teren cmentarza. Wyraziła przekonanie, że do takich sytuacji nie dojdzie. "Zwykle uczestnicy uroczystości pogrzebowych stosują się do przepisów" – skwitowała.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP