Zamknij

"Śniadanie Wielkanocne z dostawą". Wolontariusze dostarczą je pod drzwi

25.03.2020 14:51
Śniadanie Wielkanocne
fot. Shutterstock

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce stołeczny ratusz poinformował, że rozda wielkanocne paczki. Dostaną je osoby starsze, samotne, objęte kwarantanną, a także wszyscy ci, którzy zgłoszą taką potrzebę.

"Śniadanie Wielkanocne z dostawą" to efekt współpracy miasta z Fundacją Wolne Miejsce. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy podkreślił, że mieszkańcy stolicy mogą liczyć na pomoc wolontariuszy. "Pomagają mieszkańcom w różnych sytuacjach. Jestem pewien, że obecnie osoby samotne także się na nich nie zawiodą. Nie możemy być razem przy wielkanocnym stole, ale niech nikomu z potrzebujących nie zabraknie świątecznych potraw" - powiedział Trzaskowski.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Osoby, które potrzebują paczki wielkanocnej, mogą się zgłosić pod numerem telefonu 22 11 20 244. Paczka będzie przekazana 12 kwietnia i będzie zawierać tradycyjne świąteczne przysmaki oraz upominki.

Zobacz także

Wolontariusze, którzy chcą włączyć się do akcji mogą się zgłosić przez stronę www.ochotnicy.waw.pl lub pisząc na adres e-mail: warszawa@wolnemiejsce.pl. Pomoc będzie polegać na tworzeniu list osób, do których dotrą paczki, a także robieniu kartek świątecznych z życzeniami i kompletowaniu paczek oraz dostarczaniu śniadań pod wskazane adresy.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP