Zamknij

Epidemia w Warszawie. Straż miejska odwiezie nietrzeźwych do domu

17.03.2020 14:19
Koronawirus w Warszawie
fot. East News/KAROLINA MISZTAL

W związku epidemią koronawirusa w Polsce izba wytrzeźwień w Warszawie zawiesza przyjmowanie. Rzecznik straży miejskiej Sławomir Smyk poinformował, że nietrzeźwi będą odwożeni do domu.

"Jeżeli podejmiemy osoby nietrzeźwe, to naszym priorytetem jest, aby zawieźć je do domu, do miejsca zamieszkania" – powiedział rzecznik warszawskiej straży miejskiej. Sławomir Smyk dodał, że z nietrzeźwymi, z którymi jest kontakt, zostaną przekazani pod opiekę pełnoletnich domowników. Osoba, która będzie nietrzeźwa, nie będzie płacić straży miejskiej za przewiezienie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Rzecznik dodał, że pogotowie będzie wzywane do osób pod wpływem alkoholu, z którymi nie będzie kontaktu lub będzie on utrudniony. Wszystko po to, aby wykluczyć u osoby nietrzeźwej obrażenia i choroby. Jeśli medycy stwierdzą, że jego zdrowiu lub życiu zagraża niebezpieczeństwo, wtedy pijana osoba przewożona jest do szpitala.

Zobacz także

Rzecznika zapytano o działania funkcjonariuszy w przypadku utrudnionego kontaktu z osobą nietrzeźwą, która nie kwalifikuje się do pobytu w szpitalu. Strażnicy "będą reagowali na miejscu w zależności od zastanej sytuacji". "Są różne sytuacje, ale w naszym działaniu najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka" – zapewnił Smyk.

Zobacz także

W poniedziałek, 16 marca stołeczny ratusz w komunikacie przesłanym PAP dotyczącym działań miejskich instytucji w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa poinformował, że "stołeczna izba wytrzeźwień zawiesza przyjmowanie osób nietrzeźwych - jej pracownikom zostaną powierzone zadania związane z zabezpieczeniem potrzeb osób starszych i o ograniczonej mobilności."

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP