Zamknij

Skupiska ludzi w miejscach rekreacji. Interweniuje straż miejska

24.03.2020 12:49
Bulwary Wiślane
fot. East News/Jakub Kaminski

Koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się po kraju. W Polsce trwa akcja "Zostań w domu". Jednak wiele osób lekceważy aktualne rozporządzenia. W związku z epidemią straż miejska kontroluje miejsca rekreacji. Chodzi m.in. o place zabaw, parki i siłownie plenerowe.

Straż miejska w Warszawie kontroluje około 130 miejsc rekreacyjnych w Warszawie. W ubiegły weekend funkcjonariusze prosili o rozejście się większych grup, które zebrały się m.in. w Lesie Kabackim, Parku Młociny oraz na Polach Elekcyjnych.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Straż miejska sprawdza także Park Czechowski, okolice Balatonu i dzielnicowe skwery oraz parki. Patrol upominał także większe grupy młodzieży w Parku Skaryszewskim. "Funkcjonariusze podchodzą do nich i informują o ryzyku, jakie podjęli" - informuje straż miejska i dodaje, że takich rozmów każdego dnia przeprowadzają dziesiątki.

Zobacz także

"Zachowajcie dystans. Nie siedźcie w grupach. Jeśli chcecie, idźcie na spacer, ale nie wszyscy razem" - przekazują strażnicy i dodają, że profilaktyka w czasie epidemii jest bardzo ważna.

Zobacz także

Kontrolami objęte są także miejsca, w których gromadzą się bezdomni. Ze względu na wiek, stan zdrowia i warunki sanitarne są podatne na zarażenie SARS-CoV-2. Patrole straży pojawiają się również w punktach wydania żywności dla ubogich i bezdomnych.

"W związku z sytuacją epidemiologiczną kolejka, która tworzy się w tych okolicznościach, musi być monitorowana tak, aby osoby w niej stojące zachowywały między sobą bezpieczną odległość" - przekazuje Straż Miejska.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP