Zamknij

Studentka WAT z koronawirusem. 365 osób objętych kwarantanną

26.03.2020 09:11
studentka WAT
fot. MICHAL DYJUK/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Studentka Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie jest zakażona koronawirusem. W związku z tym do 5 kwietnia przedłużono kwarantannę w akademiku, w którym przebywała. Objętych nią jest 365 osób.

O podejrzeniu zakażenia koronawirusem u podchorąży pisaliśmy w poniedziałek. Test na obecność SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny. "U studentki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie potwierdzono zakażenie koronawirusem" – poinformowała w środę uczelnia. Kwarantanną zostało objętych 365 podchorążych i żołnierzy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak podano w komunikacie na stronie WAT, pacjentka jest hospitalizowana i czuje się dobrze.

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem studentki Wojskowej Akademii Technicznej wszyscy podchorążowie zamieszkujący Akademik Wojskowy nr 3 pozostają objęci kwarantanną do 5 kwietnia br. 

- czytamy.

Zobacz także

Studentka zakażona koronawirusem. Nie była za granicą

Z relacji rzeczniczki WAT Ewy Jankiewicz wynika, że studentka, miała objawy grypopodobne. Zadzwoniła do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej i przeprowadzono z nią wywiad telefoniczny. Z podejrzeniem zakażenia kobieta trafiła do szpitala.

Jak dodała Jankiewicz, z wywiadu wynikało, że studentka nie miała kontaktów z osobą zakażoną. Wykluczony został także jej pobyt za granicą. Mimo to – jak poinformowała WAT w środę – potwierdzono u niej COVID-19.

Kwarantannę w Akademiku Wojskowym nr 3, w którym przebywa 361 podchorążych i 4 żołnierzy, wprowadzono w niedzielę, już kiedy zaistniało podejrzenie wystąpienia choroby. W związku z potwierdzeniem zakażenia przedłużono ją do 5 kwietnia.

Zgodnie z zaleceniami Wojskowego Inspektoratu Sanitarnego podchorążowie przebywają w swoich pokojach i nie mogą ich opuszczać do odwołania. Przestrzegane są wszystkie zalecane środki ostrożności i bezpieczeństwa. Posiłki dostarczane są zgodnie z obowiązującymi procedurami. Uczelnia zabezpiecza podchorążym wszelkie rzeczy niezbędne do normalnego funkcjonowania i kształcenia zdalnego oraz materiały pozwalające na wypełnienie czasu wolnego

– poinformowała uczelnia.

WAT pozostaje pod nadzorem medyczno-sanitarnym WOMP w Modlinie.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 1085 osób (stan na czwartek, godz. 09.30). Na skutek COVID-19 15 osób zmarło. Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 251 osób.

Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii. We wtorek rząd poinformował o zaostrzeniu warunków kwarantanny. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP