Zamknij

Kończy się rekrutacja do szkół i przedszkoli. Trzaskowski apeluje do rodziców

20.03.2020 14:32
Szkoła w Warszawie
fot. East News/Piotr Molecki

W piątek, 20 marca kończy się rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy zaapelował, aby nie przychodzić do placówek fizycznie, tylko wysłać wnioski pod wskazane adresy.

Rafał Trzaskowski w trakcie wirtualnej rozmowy z mieszkańcami Warszawy przypomniał, że dziś jest ostatni dzień składania wniosków o przyjęcie dzieci do szkół i przedszkoli w ramach prowadzonych rekrutacji.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Dziś kończy się rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych. Prosimy o przesyłanie wniosków na adres placówek. Nie trzeba przychodzić fizycznie" – przekazał prezydent Warszawy. Trzaskowski dodał także, że opiekunowie dzieci, którzy nie mają kompletu dokumentów, mogą dostarczyć je później. "Ale pamiętajcie Państwo, że ta rekrutacja się kończy" – skwitował włodarz.

Zobacz także

Jak przekazało warszawskie Biuro Edukacji wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w szkole podstawowej można składać do piątku do godz. 16. Należy pamiętać, że razem z wnioskiem należy złożyć lub przesłać dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów. Jeżeli wniosek został wypełniony do 19 marca do godz. 20.00, to można go pobrać z systemu rekrutacyjnego (należy zalogować się do konta dziecka i pobrać wniosek przez zakładkę +Pobierz wniosek+). Wniosek należy złożyć w placówce pierwszego wyboru (scan lub zdjęcie).

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadoiZET.pl/PAP