Zamknij

Załoga karetki objęta kwarantanną. "Traktują nas jak bydło"

17.03.2020 10:56
Załoga karetki w Warszawie objęta kwarantanną
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

W poniedziałek trzy zespoły z ratownictwa medycznego ze stacji na Ursynowie zostały objęte kwarantanną. Medycy przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało, że pacjent może być zarażony koronawirusem. O swoje sytuacji opowiedziała załoga karetki. 

"Ratownicy przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało, że pacjent może być zarażony, więc nie mieli strojów ochronnych. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się zupełnie inaczej. W tym momencie zespoły z Mokotowa muszą również jeździć do wezwań z Ursynowa, przez to czas dojazdu karetki może się dramatycznie wydłużyć" - czytamy wpis grupy Twójratownik.pl - kreatywna pierwsza pomoc.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W związku z tym zdarzeniem od poniedziałku rano ze stacji nie wyjechała żadna karetka. Sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną całej stacji. Wyniki testu na koronawirusa powinny być jeszcze w tym tygodniu.

Zobacz także

Mamy taką sytuację, że wystąpiła potencjalna ekspozycja członków zespołu ratownictwa medycznego na kontakt z koronawirusem. W takich przypadkach współpracujemy bezpośrednio z sanepidem. I to na jego polecenie podjęta została decyzja, że czekamy w stacji wyczekiwania do momentu uzyskania wyników badań laboratoryjnych pacjenta, który z uwagi na niektóre objawy, na przykład gorączkę, był podejrzewany o to, że może być nosicielem koronawirusa – powiedział serwisowi TVN Warszawa Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" w Warszawie.

Zobacz także

O swojej sytuacji opowiedziała w mediach społecznościowych załoga karetki. Medyczka w emocjonalnym wpisie napisała, że ona i jej dwóch kolegów "traktowani są jak bydło".

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/TVN Warszawa