Zamknij

Zamknęli porodówkę w Szpitalu Praskim. "Podejrzenie kontaktu z koronawirusem"

24.03.2020 16:10
sala porodowa
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Ze względu na ograniczenia związane z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 nie pracuje oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Praskim - informuje tvnwarszawa.pl. Wszystkie kobiety planujące poród są kierowane na Inflancką.

Zamknięty blok porodowy w Szpitalu Praskim. "Działanie prewencyjne"

We wtorek rzeczniczka Ratusza Karolina Gałecka poinformowała o zamknięciu oddziału położniczego w Szpitalu Praskim. Wszystkie kobiety, które planują poród, będą oddelegowane na Inflancką.

Szpital potwierdził przypadek osoby zakażonej koronawirusem pośród personelu placówki. Zgodnie z decyzją inspekcji sanitarnej, dyrekcja zamknęła oddział ginekologiczno-położniczy 

- oświadczyła Karolina Gałecka.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak podkreśliła, decyzja została ustalona z inspekcją sanitarną, która badała, w jakim stopniu osoba zarażona mogła mieć kontakt z personelem i pacjentami.

Z kolei przedstawiciele Szpitala Praskiego na Facebooku opublikowali informację jedynie o wstrzymaniu pracy bloku porodowego. Wyjaśnili, że podjęte kroki mają charakter prewencyjny "w związku z podejrzeniem kontaktu z koronawirusem".

Dzięki współpracy i deklaracji Dyrekcji Szpitala Inflancka czeka on na pacjentki, które planowały poród w Praskim. O wznowieniu normalnej pracy - mamy nadzieje szybko - poinformujemy

- zaznaczono w komunikacie.

W poniedziałek informowaliśmy o pacjencie Szpitala Praskiego, u którego testy wykazały obecność koronawirusa. Informację tę potwierdziła w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl rzeczniczka ratusza, któremu podlega szpital, Karolina Gałecka.

Faktycznie do szpitala trafił ortopedyczny pacjent z rozpoznanym koronawirusem. Wszelkie procedury zostały jednak zachowane. Pacjent został odizolowany, nie miał kontaktu z innymi

- powiedziała.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 774 osób (stan na wtorek, godz. 13.00). Na skutek COVID-19 9 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To  "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 175 osób.

Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl