Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Zamknięto Muzeum Narodowe

29.10.2020 13:00
Muzeum Narodowe w Warszawie
fot. Wikipedia.org

Koronawirus w Warszawie. Z powodu pandemii od czwartku, 29 października zamknięte zostało dla odwiedzających Muzeum Narodowe w stolicy. Placówka swoją działalność przeniesie do sieci.

Koronawirus w Warszawie. Pogarsza się sytuacja epidemiczna nie tylko na Mazowszu, ale w całej Polsce. W czwartek padł kolejny dobowy rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poprzedniej doby zanotowało 20 156 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Tylko w województwie mazowieckim było ich 2 255. Z powodu epidemii swoją działalność zawiesiło Muzeum Narodowe w Warszawie. Wcześniej zrobiła to także stołeczna Kinoteka.

Koronawirus w Warszawie. Zamknięto Muzeum Narodowe

"W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19 oraz w trosce bezpieczeństwo gości i pracowników, Muzeum Narodowe w Warszawie będzie zamknięte od czwartku 29 października do odwołania" - przekazano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Zobacz także

Od czwartku dla zwiedzających niedostępny jest gmach główny Muzeum Narodowego, a także siedziby oddziałów. Otwarte zostają jednak park w Królikarni oraz ogrody w Nieborowie i Arkadii. Należy jednak pamiętać o obowiązku zasłaniania ust oraz nosa i zachowaniu dystansu społecznego.

Zobacz także

MNW przekazało także, że podobnie jak w trakcie wiosennego lockdownu swoją działalność przenosi do sieci. "Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych – będziemy tam na bieżąco informować o nowych wirtualnych aktywnościach, które przygotowaliśmy dla naszych widzów" - przekazało Muzeum Narodowe.

RadioZET.pl