Zamknij

Koronawirus. Zarażona pielęgniarka to pracownica Szpitala Czerniakowskiego

30.03.2020 15:45
Koronawirus - chora pielęgniarka
fot. Shutterstock

Pielęgniarka, u której potwierdzono koronawirusa to pracownica Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. Kobieta pracowała także w prywatnej stacji przy ulicy Mangalia.

Jak przekazała Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza w ciągu jednego tygodnia z prywatnej stacji dializ przy ulicy Mangalia przywieziono dwóch pacjentów do Szpitala Czerniakowskiego, którym wykonano testy na SARS-CoV-2. Okazały się one pozytywne.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Stacja dializ została zdezynfekowana, zaś dyrekcja szpitala zachowała wszelkie niezbędne procedury" - powiedziała rzeczniczka ratusza.

Zobacz także

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy w niedzielę, 29 marca poinformował w mediach społecznościowych, że wykryto koronawirusa u prawnika dializ. Włodarz apelował do rządu o podjęcie natychmiastowych działań.

W związku z potwierdzeniem koronawirusa u dwóch pacjentów w szpitalu przy ulicy Stępińskiej - 45 osób skierowano na kwarantannę: 14 lekarzy, 19 pielęgniarek i siedem osób personelu pielęgniarsko-medycznego i pięć osób personelu pomocniczego.  Natomiast pacjenci zostali przewiezieni do Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej. 

Zobacz także

Ponadto kontakty krzyżowe zakażonych pacjentów z pacjentami innych oddziałów są w trakcie badania, a personel szpitala, który mógł mieć kontakt z zakażonymi, zostanie poddany testom w najbliższych dniach. Pacjenci z Oddziału Intensywnej Terapii również będą poddani takim testom. Szpital w tej chwili nie przyjmuje ostrych, ciężkich stanów, które wymagają użycia respiratora. Działają za to oddziały: laryngologia, okulistyka, chirurgia (bez możliwości operacji) i oddział internistyczny

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP