Zamknij

Zafoliowane place zabaw. "Oto dowód, jak bardzo głupie mamy społeczeństwo"

23.03.2020 12:16
Koronawirus w Warszawie. Place zabaw
fot. Facebook/Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Zafoliowane place zabaw w Warszawie. Nikt nie może z nich skorzystać. Tak z koronawirusem walczy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Żoliborzu.

Na faceboowej stronie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy pojawiały się fotografie, na których widać zafoliowane place zabaw. Czarną taśmą obklejono huśtawki, zjeżdżalnie, zamki i inne atrakcje dla dzieci. Powód? Koronawirus.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W trosce o zdrowie nas wszystkich zabezpieczyliśmy zabawki na placach zabaw na okres zagrożenia epidemicznego. Prosimy również o niekorzystanie z placów zabaw i siłowni plenerowych w innych miejscach. Dziękujemy za zrozumienie

- przekazał Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Zobacz także

Pod postem w mediach społecznościowych szybko pojawiły się komentarze.

Oto dowód jak bardzo głupie mamy społeczeństwo... Trzeba się posunąć do takich rzeczy, bo zwykle "ZAKAZ WSTĘPU" nie wystarczy. Żeby ludzie siedzieli w domu może trzeba każdego łańcuchem do kaloryfera przykuć.

Dla mnie to nie do pomyślenia, że trzeba się posunąć do tego, że place zabaw musza być ofoliowane, bo rodzice są tak "rozgarnięci inaczej", że nie rozumieją co to jest zakaz korzystania.

Dobry pomysł. W końcu.

Koronawirus: raport

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się po Polsce. W poniedziałek rano rząd potwierdził, że SARS-CoV-2 zarażonych jest 649 osób. W województwie mazowieckim pozytywny test odnotowano u 147 osób. Tylko w niedzielę na Mazowszu resort poinformował o 20 nowych przypadkach zarażenia wirusa z Wuhan.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl