Zamknij

Dramatyczna sytuacja w szkołach. Coraz więcej nauczycieli na L4

14.10.2020 12:32
Koronawirus w szkołach
fot. East News/Karol Makurat

Koronawirus w Warszawie. W stolicy ponad dwa tysiące nauczycieli jest na zwolnieniach lekarskich. Wirusem SARS-CoV-2 zarażonych jest 87 nauczycieli oraz 129 uczniów ze stołecznych szkół.

Koronawirus w Warszawie — pogarsza się sytuacja epidemiologiczna na Mazowszu. Ostatniej doby w województwie mazowieckim przybyło 1188 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. To największy dobowy przyrost od początku epidemii w Polsce. Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska przekazała, że nieciekawie wygląda także sytuacja w stołecznych szkołach — wielu pracowników przebywa aktualnie na zwolnieniach lekarskich.

Koronawirus w Warszawie: coraz więcej nauczycieli na L4

Renatę Kaznowską zapytano w środę w TVN24, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w warszawskich szkołach. Wiceprezydent Warszawy powiedziała, że jest ona dynamiczna. Kaznowska dodała, że od 1 września 1565 osób zostało objętych kwarantanną - 236 z nich otrzymało pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jak podkreśliła wiceprezydent, w pierwszych tygodniach września wyników było tylko kilkanaście — to pokazuje, jak wielka jest dynamika.

Zobacz także

Z wtorkowych danych z godziny 15:30 wynika, że zakażonych koronawirusem jest 87 nauczycieli i 129 uczniów ze stołecznych szkół — przekazała Renata Kaznowska. Dodała także, że choruje również 20 pracowników administracji oraz obsługi szkolnej. Z tej grupy pracowników szkolnych 600 osób przebywa na L4. 

Mamy bardzo wiele osób na zwolnieniach lekarskich, w Warszawie jest to już ponad dwa tysiące nauczycieli

Renata Kazanowska

Wiceprezydent Warszawy dodała, że "to wszystko powoduje, że coraz trudniej jest układać plany lekcji". Działaczka samorządowa zaznaczyła także, że coraz trudniejszy jest kontakt z sanepidem i uruchomienie całej procedury — zwłaszcza gdy informacje o kolejnych zakażeniach pojawiają się w godzinach wieczornych. "Dyrektorzy zgłaszają, że zaczyna wkradać się chaos, ale również panika" – przyznała Kaznowska. Wiceprezydent Warszawy złożyła także życzenia nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej i podziękowała za ich trudną pracę w tym ciężkim okresie.

RadioZET.pl/TVN24/PAP