Zamknij

Darmowe maseczki dla warszawiaków i przyjezdnych? Prezydent odpowiada

09.04.2020 11:30
Ludzie w maskach
fot. East News/Mateusz Jagielski (zdjęcie ilustracyjne)

Na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że na razie nie przewiduje darmowych maseczek dla mieszkańców stolicy i przyjezdnych. Dodał jednak, że w tej kwestii miasto jest otwarte na współpracę z różnymi fundacjami i wolontariuszami.

Podczas konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego zapytano o to, czy miasto przewiduje darmowe maseczki dla warszawiaków i przyjezdnych. Włodarz odpowiedział, że na razie nie ma takich planów. "Dlatego, że są zalecenia, żeby maski zmieniać. W związku z powyższym to by oznaczało, że w Warszawie należy kupić miliony masek" – dodał prezydent Warszawy.

Zobacz także

Trzaskowski wyjaśnił jednak, że miasto jest w kontakcie ze wszystkimi organizacjami, które przeprowadzają akcje wyposażania w maseczki. "Jeżeli rzeczywiście się pojawi taka możliwość, żeby Warszawa te maski dostała, to oczywiście chętnie z tego skorzystamy" – zapewnił Trzaskowski.

Zobacz także

Włodarz zaznaczył, że w stolicy jest niedobór środków ochrony osobistej. Najpierw miasto musi zabezpieczyć tych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawisurem, czyli personel medyczny. "Natomiast jeżeli się pojawią możliwości, dzięki wolontariatowi, dzięki pracy bardzo wielu ludzi, bardzo wielu fundacji do tego, żeby tak wielką liczbę masek pozyskać, nawet po jednej dla każdego warszawiaka, to oczywiście jesteśmy otwarci na tego typu wsparcie i ze wszystkimi tymi organizacjami jesteśmy w kontakcie" - skwitował prezydent stolicy.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP