Zamknij

Gotują za darmo. Posiłki przekazują medykom i najbardziej potrzebującym

16.03.2020 12:57
Koronawirus w Warszawie: gotują za darmo i oddają posiłki potrzebującym
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy warszawskie restauracje "Mały Belgrad", "Bałkański Kocioł" oraz "Na Bałkany" zostały zamknięte w związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce. Pracownicy przy pomocy wolontariuszy nadal wydają posiłki. Swoje dania za darmo przekazują seniorom, kombatantom, a także personelowi medycznemu.

"Hej! Mamy trochę zapasów spożywczych i zawodowych kucharzy, chętnych do spędzenia swojego wolnego czasu w kuchni. Chcemy pomagać. Dajcie znać, jeśli ktoś z Was lub Waszych bliskich potrzebuje ciepłego posiłku. Ugotujemy i przywieziemy pod wskazany adres. Nie za kasę" — taka informacja pojawiła się na facebookowej stronie restauracji Mały Belgrad.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W niedzielę restauracja "Mały Belgrad" wydała prawie 40 posiłków. Na poniedziałek zebrali kolejne 60 zamówień. "Pomagamy cały czas, pamiętając o tym aby być ostrożnym i nie przyczyniać się do roznoszenia wirusa" - podsumowali swoją akcję organizatorzy.

Zobacz także

Pod postem restauracji szybko pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci dziękowali wszystkim zaangażowanym w pomoc.

Jesteście wspaniali. Jeśli przeżyję ten trudny czas i nie padniemy z głodu, to przyjadę do Was po tym wszystkim i kupię u Was obiad. Takich ludzi powinno się wspierać. Pozdrawiam ekipę i mam nadzieje do zobaczenia w lepszych czasach.

 

Piękny gest, myślę, że lekarze w szpitalu na pewno byliby teraz wdzięczni za ciepły posiłek. A trzeba dodać ze Wasze Dania to prawdziwe pyszności!

 

Jaka piękna inicjatywa! Jesteście cudowni!

RadioZET.pl/Mały Belgrad