Zamknij

Koronawirus. Padł kolejny rekord, najgorzej na Mazowszu

05.10.2020 11:32
Koronawirus
fot. East News/Karol Makurat (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Warszawie i województwie mazowieckim — padł nowy rekord zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w tym regionie. W Polsce odnotowano 2006 nowych zakażeń, najwięcej na Mazowszu.

Koronawirus w Warszawie i województwie mazowieckim. Jak wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia opublikowanego w poniedziałek, 5 października dzienna liczba zakażeń wyniosła 2006. Najwięcej przypadków było w województwie mazowieckim - 336.

Koronawirus w Warszawie i województwie mazowieckim

W poniedziałek, 5 października padł rekord dobowej liczby zakażeń w województwie mazowieckim — wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia. Na Mazowszu mamy kolejne 336 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Od początku pandemii łączna liczba osób zakażonych to ponad 14 tys. w tym regionie. Więcej przypadków jest tylko w województwie śląskim.

Zobacz także

Ostatniej doby przez COVID-19 i choroby współistniejące w Polsce zmarło łącznie 29 osób. W województwie mazowieckim zmarła jedna osoba — to 81-letnia kobieta. Ministerstwo Zdrowia przekazało także, że z powodu koronawirusa aktualnie w szpitalach przybywa 3158 osób. 219 pacjentów jest pod respiratorem.

W poniedziałek informowaliśmy także o zarażeniu koronawirusem jednego z pedagogów szkolnych z województwa mazowieckiego.  To kolejne zarażenie wirusem SARS-CoV-2 w przedszkolu przy szkole Podstawowej nr 2 w Ożarowie Mazowieckim.

RadioZET.pl

C