Zamknij

Koronawirus: padł kolejny rekord. Tak źle na Mazowszu nie było

14.10.2020 11:04
Koronawirus na Mazowszu
fot. East News/PIOTR JEDZURA

Koronawirus w Warszawie. Czy stolica znajdzie się w czerwonej strefie? Wiele na to wskazuje. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że 14 października w województwie mazowieckim przybyło 1188 nowych przypadków. Jest to największy dobowy przyrost na Mazowszu od początku epidemii.

Koronawirus w Warszawie — pogarsza się sytuacja epidemiologiczna w województwie mazowieckim. W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało, że 14 października przybyło 6526 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej pozytywnych testów odnotowano na Mazowszu. Przez Covid-19 i choroby współistniejące ostatniej doby w Polsce zmarło 116 osób.

Koronawirus w Warszawie: padł kolejny rekord

Ostatniej doby w województwie mazowieckim przybyło 1188 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Tak wysokiego dobowego przyrostu nie było jeszcze w żadnym regionie od początku epidemii. Tylko w Warszawie ostatniej dobyło przybyło 720 nowych przypadków.   Stolica aktualnie znajduje się żółtej strefie — tak, jak cała Polska. Jednak wiele wskazuje na to, że Warszawa zostanie przeniesiona do strefy czerwonej. Znajduje się już w niej m.in. powiat otwocki.

Zobacz także

Od początku epidemii koronawirusa w województwie mazowieckim wirus SARS-CoV-2 odnotowano u 19 425 osób. 8 129 z nich nadal są chore. Wyzdrowiało natomiast 10 789. Przez Covid-19 oraz choroby współistniejące na Mazowszu zmarło łącznie 507 osób.

RadioZET.pl