Zamknij

Szkoły w Warszawie zostaną zamknięte z powodu koronawiursa? Ratusz odpowiada

10.03.2020 13:28
Koronawirus w Warszawie
fot. Shutterstock

Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie. We wtorek, 10 marca Mateusz Morawiecki ogłosił, że podjęta została decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Czy zamknięte zostaną także placówki oświaty?

Na Mazowszu wstrzymano wycieczki szkolne i odwołano wymiany zagraniczne wśród uczniów. Jednak szkoły nie zostaną zamknięte — powiedziała w rozmowie z PAP Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. Podkreśliła ona także, że sytuacja jest dynamiczna. Dodała również, że miasto w szczególny sposób zadba o seniorów, którzy są podatni na wirusa z Wuhan.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Tutaj podejmowane są różnego rodzaju działania, m.in. w Centrum Alzheimera" - przekazała Gałecka. W ośrodku regularnie dezynfekowane są przedmioty, których często się dotyka m.in. klamek. Seniorom udostępniono także środki antyseptyczne i zabezpieczono produkty żywnościowe na ponad miesiąc.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

We wtorek rząd potwierdził 20 przypadków koronawirusa. 3 z nich odnotowano w województwie mazowieckim. Prezydent stolicy zaapelował do warszawiaków w związku z epidemią. Prosił o to, aby mieszkańcy Warszawy zachowywali się racjonalnie i uważnie.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP