Zamknij

Udają policję i sanepid, aby zdobyć maseczki. Oszuści chcą zarobić na epidemii

17.03.2020 16:32
Koronawirus w Warszawie
fot. East News/Damian Klamka

Koronawirus rozprzestrzenia się po Polsce w szybkim tempie. Są jednak tacy, którzy wykorzystują zagrożenie epidemią. Onet informuje o oszustach, którzy udają pracowników policji oraz sanepidu i proszą gabinety stomatologiczne o wydanie zapasu maseczek ochronnych w związku z brakami w szpitalach.

Oszuści wyłudzają maseczki na terenie Warszawy. Onet donosi, że do przestępstwa doszło przynajmniej w kilku prywatnych gabinetach stomatologicznych. Wymuszali oni wydania sprzętu jednorazowego podając się za pracowników policji i sanpiedu.

Zobacz także

"To jakaś kuriozalna sytuacja. My nie prowadzimy żadnej takiej akcji. Nasi inspektorzy nie chodzą po żadnych gabinetach i nie zbierają maseczek. Wszystko wskazuje na to, że to jacyś oszuści, podszywający się pod przedstawicieli służb. Łatwo to sprawdzić, bo nasi inspektorzy zawsze mają przy sobie legitymację" - powiedziała redakcji Onetu Joanna Narożniak, rzeczniczka Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Zobacz także

Policja także zaprzeczyła. Nie prowadzi tego typu akcji.

Pierwsze słyszę. To jakieś kompletne bzdury. Nie mogę w coś takiego uwierzyć. Nie ma wątpliwości, że to oszuści. Potem zapewne zamierzali sprzedać te zdobyte maseczki ochronne i na tym zarobić. To wyjątkowo perfidne, że są ludzie, którzy chcą wykorzystać tę trudną sytuację, związaną z zagrożeniem koronawirusem. Apeluję o czujność i zgłaszanie nam każdego takiego przypadku. Będziemy reagować - zapewnił redakcji Onetu Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Onet

C