Zamknij

Pracownicy Frontexu na kwarantannie. Nowe informacje

10.03.2020 10:01
Frontex
fot. East News/Jakub Kaminski

Jedna z osób zarażonych koronawirusem to pracownik Frontexu - taką informację potwierdził rzecznik prasowy Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Chris Borowski. Przekazał także, że w poniedziałek, 9 marca 2020 roku biuro agencji było zamknięte.

W poniedziałek siedziba firmy Frontex znajdująca się przy Placu Europejskim była zamknięta. Zatrudnione tam osoby, pracowały zdalnie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

"Zastosowano środki zapobiegawcze, mamy stały kontakt ze służbami sanitarnymi" - przekazał Chris Borowski. Osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną, zostały objęte kwarantanną.

Zobacz także

Frontex to agencja Unii Europejskiej. Zajmuje się ona kontrolą granic. Biuro firmy znajduje się w budynku B kompleksu Warsaw Spire - jest to niższe skrzydło (nie mylić z główną wieżą). Jak podaje "Gazeta Wyborcza" osoba zakażona koronawirusem to obywatelka Hiszpanii. W niedzielę, 8 marca zgłosiła się ona do przychodni Medicover w Wilanowie. 

Bilans koronawirusa w Polsce

Dotychczas w Polsce rząd potwierdził 20 przypadków koronawurisa. W poniedziałek po południu hospitalizowanych było 467 osób z podejrzeniem zakażenia wirusa z Wuhan, ponad 1000 osób objęto kwarantanną, a ponad 7000 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP