Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Co ze ślubami? "Tylko w wyjątkowych przypadkach"

16.03.2020 12:25
ślub
fot. Shutterstock.com

Śluby w stołecznych Urzędach Stanu Cywilnego będą możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach – poinformował stołeczny ratusz. Zmiany wchodzą w życie w poniedziałek.

Śluby w wyjątkowych przypadkach. Większość spraw w urzędach - elektronicznie

Śluby w USC podczas epidemii nie dla wszystkich. W USC można będzie odebrać akty urodzeń, zgonów, jednak sakramentalne "tak" padnie tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku choroby jednego z przyszłych małżonków.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W urzędach dzielnic będzie można także wyrobić dowody osobiste, zarejestrować pojazdy i załatwić sprawy związane z opieką nad osobami niesamodzielnymi. W ograniczony sposób będzie można również załatwiać sprawy związane z pozwoleniami na budowę.

Ratusz przyznał, że ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, osoby załatwiające swoje sprawy w urzędach będą musiały liczyć się z utrudnieniami – ograniczeniami dostępu, śluzami bezpieczeństwa, itp.

Większość spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, za pośrednictwem konta e-Puap. 

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 odnotowuje się w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono do tej pory 30 przypadków, najwięcej spośród wszystkich województw. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP