Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Kontakt z zakażonym kierowcą autobusu miało 29 osób

31.03.2020 10:45
autobus
fot. Shutterstock

29 kierowców i pracowników Ośrodka Szkolenia Kierowców miało kontakt z zarażonym koronawirusem kierowcą stołecznego ZTM – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa ratusza Karolina Gałecka. W zeszłym tygodniu prezydent Warszawy przekazał, że jeden z kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych jest zarażony wirusem SARS-CoV-2.

"Wszyscy pracownicy, którzy w ostatnim czasie mieli kontakt z zakażonym kierowcą, zostali poinformowani o konieczności zgłoszenia faktu ewentualnego kontaktu z osobą zarażoną do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej" – zapewniła Gałecka. Jak dodała, było to 29 osób: 24 kierowców i 5 osób z Ośrodka Szkolenia Kierowców.  

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Miejskie Zakłady Autobusowe również przekazały informacje o zakażonym do sanepidu.

To ta instytucja podjęła decyzję o objęciu kwarantanną poszczególnych osób oraz wykonania testów na koronawirusa

- wyjaśniła rzeczniczka.

Zobacz także

2 brygady autobusowe i 9 tramwajowych nie wyjechały na ulice

Jak podkreśliła Gałecka, absencja chorobowa nie ma dużego wpływu na pracę w ZTM. W związku z kwarantanną w poniedziałek "na ulice Warszawy nie wyjechały tylko dwie brygady autobusowe i dziewięć tramwajowych".

Poinformowała, że na przystankach w stolicy pojawiło się więcej pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego niż w ostatnich dniach. Do ruchu kierowanych jest maksimum pojazdów.

W poniedziałek, 30 marca, w porannym szczycie, na ulice stolicy wyjechało 1467 autobusów, 414 tramwajów, a także pełna obsada pociągów metra (36 pociągów na linii M1 i 15 pociągów na linii M2) oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. 

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP