Zamknij

"Scena balkonowa" podczas kwarantanny. Warszawiacy wzięli przykład z Włochów

16.03.2020 10:53
koncert na balkonie
fot. Facebook.com/Dominika Matuszak

Kwarantanna nie taka straszna! Udowodnili to mieszkańcy Muranowa, którzy wyszli na swoje balkony, by umilić czas sobie i sąsiadom.

Warszawa i inne polskie miasta walczą z koronawirusem. W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. Premier, minister zdrowia, wojewodowie i prezydenci miast apelują o pozostanie w domach, aby nie narażać na zagrożenie siebie i innych.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak sobie radzić w dobie koronawirusa? Choć placówki kulturalne są pozamykane i nie odbywają się koncerty, warszawiacy wzięli sprawy w swoje ręce.

Drodzy Sąsiedzi z Pawiej 28, 30, 32 i Anielewicza 33, otwórzcie jutro w samo południe swoje okna i balkony! Szykuje się muzyczna niespodzianka

- napisali na jednej z facebookowych grup.

Zobacz także

Warszawiacy śpiewają na balkonach

Lokatorzy bloku na warszawskim Muranowie postanowili umilić czas osobom, które spędzają czas w domach i zorganizowali koncert na jednym z balkonów na Nowolipiu. W południe mieszkańcy okolicy usłyszeli dźwięki "What a Wonderful World" Louisa Armstronga i inne piosenki.

Za akcję odpowiedzialne są m.in. Marta i Dominika Matuszak. 

W tym trudnym czasie sztuka może sprawić, że choć na chwilę świat stanie się piękniejszy. Obserwujemy, jak muzyka jednoczy Włochów, którzy spontanicznie występują na balkonach. Chciałyśmy zainicjować ten ruch także u nas. To czas, kiedy każdy z nas powinien pomyśleć, jak może pomóc. Dać coś od siebie innym. Chcemy wysłać trochę pozytywnej energii sąsiadom, wszystkim zamkniętym w swoich domach, ale także tym, którzy przez przypadek utknęli gdzieś daleko w świecie. Chcemy też mimo wszystko mieć BEZPOŚREDNI kontakt z artystami i muzyką NA ŻYWO 

- napisali artyści na Facebooku.

Podobną akcję zapoczątkowali Włosi. Znani z dużego temperamentu południowcy wyszli na balkony, na których razem z sąsiadami śpiewali i tańczyli.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 odnotowuje się w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono do tej pory 30 przypadków, najwięcej spośród wszystkich województw. 

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Facebook.com/Dominika Matuszak