Zamknij

Lekarz ze szpitala Bródnowskiego z koronawirusem. "Czekamy na decyzję sanepidu"

20.03.2020 15:32
Mazowiecki Szpital Bródnowski
fot. Mateusz Grochocki/East News

Lekarz oddziału gastrologicznego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim jest zakażony koronawirusem. Jak przekazał w piątek Dyrektor Śródmiejskiego Centrum Klinicznego - rzecznik prasowy Piotr Gołaszewski, szpital nie zostanie zamknięty.

Jeden z lekarzy pracujących na oddziale gastrologicznym w czwartek późnym wieczorem poinformował telefonicznie, że ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Przeanalizowaliśmy, kto miał z nim kontakt. Na szczęście to jest niewielka grupa osób. Pozostają pod obserwacją. Sprawę skonsultowaliśmy też z sanepidem

– przekazał Piotr Gołaszewski.

Rzecznik podkreślił, że placówka nie zostanie zamknięta. Wdrożono wewnętrzne procedury bezpieczeństwa związane za zagrożeniem koronawirusem.

Wprowadziliśmy już wcześniej środki ostrożności. Czekamy na decyzję sanepidu

– zaznaczył Gołaszewski.

Zobacz także

Lekarz szpitala Bródnowskiego z koronawirusem. "Gastrologia zawieszona"

Rzecznik poinformował, że oddział, na którym pracował lekarz, nie przyjmuje nowych pacjentów, a także, że przyjęcia planowe w placówce są zawieszone od tygodnia.

Gastrologia jest w tej chwili zawieszona w swoim działaniu. Gdyby ktoś musiałby zostać do nas przyjęty na gastrologię, to zostanie przekierowany do innego szpitala

– zaznaczył.

W zeszłym tygodniu Mazowiecki Szpital Bródnowski poinformował w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej, że w związku z pandemią koronowirusa udzielanie specjalistycznych porad ambulatoryjnych zostaje wstrzymane do odwołania.

Z dniem 16 marca wstrzymane zostały również do odwołania planowe przyjęcia do Oddziałów Szpitala oraz Oddziałów dziennych i rehabilitacyjnych

– czytamy w komunikacie. Wstrzymano także zapisy na zabiegi endoskopowe w warunkach szpitalnych i odwiedziny chorych.

"Ze względu na dobro naszych Pacjentów prosimy rodziny oraz inne osoby o uszanowanie zakazu odwiedzin. Decyzja dotyczy wszystkich Oddziałów Szpitala" – zaapelowała placówka.

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 411 osób (stan na piątek, godz. 16.15). 5 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To  "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 107 osób.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP