Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Na ulice wyjedzie mniej autobusów

12.03.2020 13:43
kobieta w maseczce w autobusie
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER

Od poniedziałku w Warszawie zawieszone zostaną autobusy szkolne i kursy niektórych linii do szkół. Jest to spowodowane zamknięciem placówek oświatowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zawieszone będą kursy, które są wykonywane w dni nauki szkolnej przez autobusy niektórych linii. Zmiany w komunikacji miejskiej maja być podobne do tych, które wprowadzano podczas zimowej przerwy.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Koronawirus w Warszawie. Zamknięte szkoły i przedszkola

W środę rząd zdecydował o zawieszeniu od poniedziałku na 2 tygodnie zajęć w szkołach, przedszkolach i placówkach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2. W czwartek i piątek w przedszkolach i szkołach podstawowych nie odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Od czwartku uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół.

W poniedziałek szkoły i przedszkola zostają zamknięte, uczniowie i wychowankowie nie przychodzą do nich, ale nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (zarówno publicznych, jak i niepublicznych), z wyjątkiem: poradni psychologiczno-pedagogicznych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich oraz szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

Do tej pory w Polsce potwierdzono 51 przypadków zarażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła. W województwie mazowieckim odnotowano 6 przypadków zachorowań na COVID-19. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca. Osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w szpitalach w Zielonej Górze, Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie i Warszawie.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP