Zamknij

Koronawirus w Szpitalu Praskim. "Pacjent został odizolowany"

23.03.2020 15:56
koronawirus w Warszawie
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Na oddział Szpitala Praskiego trafił pacjent, u którego testy wykazały obecność koronawirusa. "Wszystkie procedury zostały zachowane" - informuje rzeczniczka Ratusza Karolina Gałecka.

Koronawirus w Szpitalu Praskim. Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, chodzi o pacjenta, który przebywał na oddziale ortopedycznym placówki.

Informator portalu za pośrednictwem platformy Kontakt 24 przekazał portalowi, że zakażony jest pacjent, który był operowany w Szpitalu Praskim.

Jak poinformowała anonimowa osoba podająca się za pracownika placówki, mężczyzna wrócił z nart. Pierwszy test na obecność koronawirusa miał wyjść negatywnie, natomiast drugi wykazał zakażenie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Koronawirus w Szpitalu Praskim. Placówka nadal działa

Informację o potwierdziła w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl, rzeczniczka ratusza, któremu podlega szpital, Karolina Gałecka.

Faktycznie do szpitala trafił ortopedyczny pacjent z rozpoznanym koronawirusem. Wszelkie procedury zostały jednak zachowane. Pacjent został odizolowany, nie miał kontaktu z innymi

- powiedziała.

Jak dodała, nie było potrzeby zamknięcia oddziału, a pacjent został przewieziony do szpitala zakaźnego na Wołoską.

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 684 osób (stan na poniedziałek, godz. 13.00). Na skutek COVID-19 8 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To  "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 147 osób.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/TVNwarszawa.pl