Zamknij

Pacjent uciekł ze szpitala zakaźnego w Warszawie. Służby czekają na wyniki badań

10.03.2020 18:53
Szpital zakaźny w Warszawie
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Koronawirus w Warszawie. Pacjent w poniedziałek samowolnie opuścił szpital zakaźny w stolicy Polski, w którym przebywał w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Tego samego dnia namierzyła go policja, a do szpitala odwieziono go karetką.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek mieszkaniec powiatu legionowskiego samowolnie opuścił szpital zakaźny w Warszawie, w którym przebywał w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Doniesienia na ten temat pojawiały się w mediach lokalnych.

Jak poinformowała rzeczniczka Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak, pacjent jeszcze tego samego dnia został zlokalizowany przez policję. Do szpitala odwieziono go karetką.

Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym i służby sanitarne oczekują na wynik badania

- podała Narożniak, zaznaczając, że są to dane z godziny 15. W Warszawie, a zarazem w całym województwie mazowieckim, potwierdzono dotąd trzy przypadki koronawirusa. 

Zobacz także

Koronawirus w Warszawie. Podstawówka na Bemowie zamknięta

Szkoła podstawowa nr 150 na warszawskim Bemowie została zamknięta po tym jak uczeń, którego rodzic był objęty kwarantanną w związku z koronawirusem, przyszedł na lekcje z gorączką. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, informując o tym, zastrzegł, że to jedyny taki przypadek wśród miejskich szkół.

Zobacz także

Koronawirus, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Jednak u zdecydowanej większości choroba przebiega dość łagodnie, a czasami może nie dawać objawów. Covid-19 stwarza największe zagrożenie dla osób starszych i cierpiących na przewlekłe choroby. W Europie największą liczbę zakażeń koronawirusem i związanych z nim zgonów odnotowano we Włoszech, gdzie zmarły dotąd 463 osoby, a ponad 9,1 tys. zostało zainfekowanych.

W Polsce potwierdzono dotychczas 21 przypadków koronawirusa

RadioZET.pl