Zamknij

Pracownica ratusza z koronawirusem. "Miała kontakt z wieloma osobami"

Magdalena Barszczak
01.06.2020 10:27
Ratusz Bemowo
fot. Krzysztof Chojnacki/East News

Pracownica ratusza na Bemowie zakażona SARS-COV-2. Miała kontakt z 22 osobami. Placówka została zdezynfekowana. Dzielnica Bemowo zaapelowała do mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie.

"Jedna osoba w urzędzie dzielnicy Bemowo ma pozytywny wynik na test COVID-19" – poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa stołecznego magistratu Karolina Gałecka. Nie miała ona kontaktu z mieszkańcami i nie odpowiadała za bezpośredni kontakt z petentami w urzędzie.

Zobacz także

Koronawirus. Pracownica urzędu na Bemowie zakażona

Urzędniczka – która jest zarażona – według informacji przekazanych przez Gałecką, ostatnio pracowała zdalnie. "Nie mniej jednak poinformowała swojego przełożonego, że w związku ze złym samopoczuciem przeprowadziła test i ma potwierdzony COVID-19" – dodała rzeczniczka.

Wytypowano 22 pracowników z bezpośredniego kontaktu, którym pobrano wymazy, czekamy na wyniki

- doprecyzowała na Twitterze. Jak podkreśliła, urząd wdrożył wszystkie procedury i poinformował inspekcję sanitarną. "W tym momencie dzielnica czeka na wytyczne ze strony inspekcji" – powiedziała.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Burmistrz Bemowa: urząd należy zamknąć

"Z uwagi na potwierdzony przypadek zachorowania pracownika Urzędu Dzielnicy Bemowo na koronawirusa prosimy o ograniczenie wizyt w naszym urzędzie do niezbędnego minimum oraz zachowanie środków bezpieczeństwa w przypadku konieczności wizyty" - poinformowała Dzielnica Bemowo na Facebooku.

Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo Jarosław Dąbrowski o przypadku zakażenia w urzędzie napisał w mediach społecznościowych. "Jedna z urzędniczek, odpowiedzialna za świadczenia socjalne, jest zakażona koronawirusem. Miała kontakt z wieloma osobami w urzędzie. Proszę Państwa o rozwagę i załatwianie spraw urzędowych tylko wtedy, gdy będzie to absolutnie konieczne" - zaznaczył.

Z uwagi na możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, w mojej ocenie, należy urząd zamknąć do czasu określenia skali zakażeń

– napisał.

Rzeczniczka warszawskiego ratusza odniosła się do słów burmistrza. Jak przekazała, o ewentualnym zamknięciu urzędu ma zdecydować inspekcja sanitarna i "na takie wytyczne burmistrz w tym momencie czeka".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter/Facebook