Zamknij

Koronawirus szaleje, a pracownicy Biedronki ignorują higienę? Sieć komentuje

13.03.2020 15:32

Pracownicy Biedronki w Markach ignorują zagrożenie epidemiologiczne i kpią z higieny? O skandalicznym zachowaniu personelu w jednym ze sklepów doniosła czytelniczka portalowi Warszawa w Pigułce.

Biedronka
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 odnotowuje się w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono do tej pory 11 przypadków. Rząd, wojewodowie i prezydenci miast apelują do mieszkańców o unikanie skupisk i zachowanie higieny. ZTM dezynfekuje pojazdy, w urzędach dostępne są płyny do dezynfekcji dla interesantów. Niestety, niektórzy chyba zapomnieli o zdrowym rozsądku.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Skandal w Biedronce. Pracownicy z butami na półkach. Sieć komentuje

O skandalu w jednej z Biedronek w Markach doniosła czytelniczka portalowi Warszawa w Pigułce. Pokazała zdjęcie pracowników, którzy w najlepsze kpią sobie z higieny. Niedawno informowaliśmy o tym, że sieć rozpoczyna dezynfekcję wózków i koszyków sklepowych. Czyżby zapomniano o półkach i lodówkach, które mają kontakt z żywnością?

Ręce mi opadły, jak to zobaczyłam, po prostu szok. Ja rozumiem poczucie humoru, ale przy tym, co się teraz dzieje, to przegięcie. Pracownicy Biedronki, bliskie okolice Warszawy. Czy tak ma wyglądać dezynfekcja sklepu?

- pytała internautka, cytowana przez portal.

pracownicy biedronki
fot.
Biedronka
fot. Facebook/Warszawa w Pigułce

Do sprawy odniósł się Grzegorz Soszyński, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka. Zapewnił, że sieć zajęła się sprawą od razu po otrzymaniu sygnału i przeprosił za zaistniałą sytuację.

Wobec pracowników tego sklepu wyciągniemy surowe konsekwencje

- poinformował w oświadczeniu cytowanym przez portal Warszawa w Pigułce.

Jednocześnie przypomniał o tym, że Biedronka wprowadziła dodatkowe środki zapobiegawcze i informacyjne w swoich punktach, m.in. dodatkowe czyszczenie wózków i koszy sklepowych oraz wywiesiła plakaty Państwowego Zakładu Higieny w placówkach.

loader

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Warszawa w Pigułce