Zamknij

Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka. Chory lekarz miał kontakt z 6 pacjentami

19.03.2020 15:11
Centrum Zdrowia Dziecka
fot. Mateusz Grochocki/East News

U pracownika Centrum Zdrowia Dziecka potwierdzono koronawirusa. Lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, u którego w poniedziałek został rozpoznany COVID-19, miał kontakt z 6 pacjentami - poinformowała rzeczniczka placówki Katarzyna Gardzińska. 

Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka. Jak poinformowała w środę rzeczniczka placówki Katarzyna Gardzińska, wirus SARS-CoV-2 wykryto u jednego z pracowników szpitala. 

W czwartek rzecznika wyjaśniła, że chodzi o lekarza-naukowca, pracownika Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" (IPCZD). Jak dodała, obecnie został ograniczony dostęp do jednego z oddziałów CZD.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Koronawirus w Centrum Zdrowia Dziecka

Informacja o pozytywnym wyniku badania trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka we wtorek późnym popołudniem. Jak dodała Gardzińska, w nocy ustalono listę osób, które miały kontakt z zakażonym. 

Placówka opublikowała w tej sprawie komunikat na swojej stronie internetowej.

Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym u jednego z pracowników naszego Instytutu rozpoznany został COVID-19. W związku z tym wdrożono działania epidemiologiczne. Ustalono listę kontaktów, osoby z bezpośredniego kontaktu poddawane są badaniom. O sprawie powiadomiony jest sanepid. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco

- brzmi treść oświadczenia Centrum Zdrowia Dziecka.

Zarażony miał kontakt z 6 osobami

CZD poinformowało, że "ze względu na charakter pracy lista osób z bezpośrednim kontaktem dotyczy przede wszystkim personelu, a w dużo mniejszym stopniu pacjentów". Lekarz miał kontakt z pięcioma pacjentami leczonymi w trybie ambulatoryjnym i z jednym pacjentem "hospitalizowanym w oddziale innym, niż jest zatrudniona ta osoba."

Zobacz także

Koronawirus na Mazowszu

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 potwierdza się w Polsce. Na Mazowszu odnotowano do tej pory 66 osób zakażonych (stan na czwartek godz. 15.00). We wtorek przedstawiciele szpitala w Zielonej Górze poinformowali o ustąpieniu objawów u tzw. „pacjenta zero”.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/RDC