Zamknij

Protest przeciwników obostrzeń. Policja gazuje uczestników, brutalne sceny

24.10.2020 13:51
Protest przeciwników pandemii
fot. RadioZET/Piotr Drabik

W Warszawie trwa protest przeciwników obostrzeń wynikających z drugiej fali koronawirusa oraz tych, którzy całkowicie negują istnienie pandemii. Na ulicach miasta doszło do starć z policją. Funkcjonariusze użyli gazu. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać moment pacyfikacji uczestników.

Protest przeciwników dodatkowych obostrzeń wynikających z pandemii – do których dołączyły środowiska kibicowskie – rozpoczął się w sobotę 24 października około godziny 12.00 na Placu Defilad w Warszawie.

W akcji biorą udział również przedsiębiorcy. Sprzeciwiają się decyzjom rządu, m.in. tym dotyczącym zamknięcia gastronomii z powodu koronawirusa.

Zobacz także

"Marsz o wolność to marsz poparcia dla mądrej i odpowiedzialnej walki z koronawirusem" – czytamy na stronie wydarzenia.

Zamieszki i starcia na proteście w Warszawie. Policja użyła gazu

"Dzisiaj szaleństwo i skrajna nieodpowiedzialność rządu zagraża milionom Polaków dużo bardziej niż wirus. Rząd stwarza śmiertelne zagrożenie dla państwa, dla naszego dobrobytu i naszej wolności” – napisał Paweł Tanajno, współorganizator wydarzenia. "Każda osoba, która przybędzie do Warszawy daje świadectwo odpowiedzialności za państwo i miłości do Polski" – dodał.

Jak relacjonuje dziennikarz Radia ZET, na miejscu dochodzi do starć z policją. Funkcjonariusze użyli gazu wobec protestujących, na nagraniach widzimy również moment pacyfikacji uczestników.

Zobacz także

Jak przekazał w rozmowie z TVN24 rzecznik komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak, niektórzy protestujący zachowywali się agresywnie wobec funkcjonariuszy w związku z czym policja musiała użyć środków przymusu bezpośredniego. Rozpylono gaz łzawiący w kierunku demonstrantów, a jedna osoba została poszkodowana.

Komentarz KSP w tej sprawie pojawił się już w mediach społecznościowych.

Zobacz także

"Podejmujemy zdecydowane działania wobec osób, które gromadząc się na pl. Defilad swoim zachowaniem naruszają zasady bezpieczeństwa związane ze stanem epidemii. Lekceważące i jaskrawe naruszanie przepisów to powód naszej reakcji" - czytamy w komunikacie na Twitterze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET/Twitter/Facebook/TVN24/RadioZET

C