Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Kolejne uczelnie zawieszają zajęcia

11.03.2020 10:06
szkoła wyższa
fot. Shutterstock

Kolejne szkoły wyższe w Warszawie reagują z związku z zagrożeniem koronawirusem. Po Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Warszawskim zajęcia zawiesiły szkoły niepubliczne - Uniwersytet SWPS oraz Uczelnia Łazarskiego.

Decyzja o zawieszeniu wykładów na SWPS obowiązuje do 22 marca, natomiast na Uczelni Łazarskiego - do odwołania. Prywatne uczelnie zawiesiły wykłady dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych ze względu na sytuację związaną z zagrożenia epidemią COVID-19.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Jak czytamy na stronie SWPS, decyzja uczelni jest podyktowana względami bezpieczeństwa. Komunikat dyrektor generalnej dr Ewy Ger oraz rektora prof. Romana Cieślaka opublikowano na stronie uczelni oraz przesłano do studentów. Poza odwołaniem zajęć do 22 marca na SWPS został powołany Zespół ds. reagowania na zagrożenia epidemiologiczne.

Uczelnia dołoży starań, aby umożliwić studentom, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych realizację całego zaplanowanego w tym semestrze programu zajęć i osiągnięcie zakładanych efektów uczenia się. W związku z tym przygotowujemy się do prowadzenia zajęć w trybie online

- zapewniono w komunikacie władz Uniwersytetu SWPS.

Zobacz także

Zajęcia nie odbędą się także na Uczelni Łazarskiego. Nie dotyczy to zajęć i wykładów prowadzonych zdalnie. Zgodnie z ustaleniami do 20 marca dziekani ogłoszą listę wykładów i zajęć, które od 23 marca będą prowadzone w wersji online.

Łazarski odwołał także wydarzenia o charakterze otwartym oraz wstrzymał przyjazdy gości zagranicznych.

Zawiesza się służbowe wyjazdy zagraniczne oraz udział w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych

- brzmi treść zarządzenia rektora dr. hab. Macieja Rogalskiego.

Zobacz także

Koronawirus w Warszawie

Coraz więcej uczelni decyduje o zawieszeniu wykładów w związku z zagrożeniem koronawirusem. We wtorek podobne decyzje podjęły - Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny. Na UW wykłady i zajęcia dla studentów, doktorantów, słuchaczy odwołano do 14 kwietnia, a na WUM - do 29 marca.

W województwie mazowieckim odnotowano dotąd cztery przypadki wywoływanej koronawirusem SARS-CoV-2 choroby COVID-19. Wszystkie te osoby są hospitalizowane w Warszawie.

W całej Polsce potwierdzono 25 przypadków zakażenia koronawirusem.

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/PAP