Zamknij

Koronawirus w Szpitalu Dzieciątka Jezus. Zakażeni pacjenci i personel

29.05.2020 13:38
szpital
fot. Jakub Kaminski/East News

Koronawirus w Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus przy ulicy Lindleya w Warszawie. Zakażeni są pacjenci i personel placówki - w sumie 20 osób.

Nowe ognisko wirusa SARS-CoV-2 wykryto w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Jak poinformował w czwartek dyrektor Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Robert Tomasz Krawczyk, 20 wyników testów na obecność koronawirusa jest dodatnich.

Jak podkreślił, to nie jest pierwszy przypadek koronawirusa w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus i w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w ogóle.

Zobacz także

Koronawirus w Szpitalu Dzieciątka Jezus na Lindleya

"Postępujemy zgodnie z procedurami. Pacjenci wymagający leczenia zostali przeniesieni do szpitala MSWiA, a ci, którzy mogli zostać wypisani, przebywają w domu na kwarantannie" - przekazał Krawczyk.

Klinika kardiologii wstrzymała przyjmowanie pacjentów. O zakażeniach poinformowano Sanepid.

Nowe przypadki SARS-CoV-2 stwierdzono ostatnio u pacjentów i personelu w szpitalu Radomiu, który na przełomie marca i kwietnia był największym ogniskiem koronawirusa w regionie. 

Informowaliśmy też o zakażonych koronawirusem pacjentach Szpitala Wolskiego czy podopiecznych ośrodka dla cudzoziemców na Targówku.

Koronawirus na Mazowszu

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 65 osobach zakażonych koronawirusem w województwie mazowieckim. Jedna osoba zmarła - to 79-letni mężczyzna z Siedlec.

Tym samym liczba osób zainfekowanych w regionie wzrosła do 3461. Od początku epidemii odnotowano 257 ofiar śmiertelnych. Jest też już ponad 1,6 tys. ozdrowieńców na Mazowszu.

Zobacz także

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl