Zamknij

Więzień uciekł ze szpitala. Czekał na wynik testu na koronawirusa

04.06.2020 09:10
zatrzymany w kajdankach
fot. Adam STASKIEWICZ/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Więzień wykorzystał nieuwagę strażników i uciekł ze Szpitala Bródnowskiego. Osadzony oczekiwał na wyniki testów na obecność koronawirusa. Po kilkunastu minutach został schwytany.

Do incydentu doszło w środę około godziny 17. Na oddział ratunkowy Szpitala Bródnowskiego w związku ze zgłoszonym urazem trafił więzień. Mężczyzna był pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Informację potwierdził w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Warszawie porucznik Zbigniew Śpiewak.

Zobacz także

Koronawirus. Więzień zbiegł ze Szpitala Bródnowskiego podczas oczekiwania na wyniki badań

Zgodnie z wytycznymi szpitala każdy nowo przyjęty pacjent musi przejść test w kierunku koronawirusa. Jak przekazał rzecznik, mężczyzna wykorzystał nieuwagę strażników i zbiegł z placówki w momencie, gdy oczekiwał na wynik badania.

"Więzień był wówczas w innym pomieszczeniu niż strażnicy. Po kilkunastu minutach mężczyzna został schwytany" - powiedział Śpiewak.

Jak dodał rzecznik, mężczyzna odbywa karę m.in. za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie wszczął czynności wyjaśniające oraz postępowania dyscyplinarne w tej sprawie.

Zobacz także

Koronawirus na Mazowszu

Szpital Bródnowski był jednym z poważniejszych ognisk koronawirusa w stolicy. Zakażonych było ponad 70 osób. Kiedy sytuacja została opanowana, wprowadzono szereg środków ostrożności. Pacjent m.in. oczekuje na wynik testu w oddzielnym pomieszczeniu, a na oddział jest przenoszony dopiero po potwierdzeniu ujemnego wyniku badania.

Na Mazowszu w ciągu ostatniej doby odnotowano 28 nowych zakażeń koronawirusem. Cztery osoby zmarły. Łącznie liczba potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 w regionie wzrosła do 3688.

Zobacz także

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl/PAP