Zamknij

Koronawirus w Warszawie. Polsko-niemiecka szkoła funkcjonuje normalnie

09.03.2020 12:46
koronawirus
fot. Jacek Klejment/East News

Wzrasta liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce. Na Mazowszu do tej pory potwierdzono 3 przypadki zachorowań. Jak informowała "Gazeta Wyborcza", z powodu podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19 zamknięto szkołę w Wilanowie. Według doniesień PAP placówka już działa.

Polsko-niemiecka szkoła na warszawskim Wilanowie, która w poniedziałek z powodu podejrzenia koronawirusa u matki jednego z uczniów była zamknięta, jest z powrotem otwarta - dowiedział się PAP od pracownicy szkoły.

Szkoła funkcjonuje już normalnie, a dzieci mają lekcje jak zazwyczaj.

Mamy nadzieję, że tak pozostanie

- przekazała pracownica szkoły.

Chodzi o Polsko-Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 3. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Stołeczna", matka jednego z uczniów placówki mogła mieć kontakt z zakażonym pacjentem. Cała rodzina kobiety miała zostać poddana dwutygodniowej kwarantannie.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Pracownica sekretariatu w poniedziałek w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" potwierdziła, że szkoła jest zamknięta do odwołania oraz podkreśliła, że wśród uczniów oraz nauczycieli nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Dodała, że chodzi wyłącznie o działania prewencyjne.

Do placówki przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej uczęszcza ok. 350 uczniów. Do zespołu szkół przynależą podstawówka, gimnazjum, liceum oraz przedszkole. System nauczania oparty jest na niemieckim.

Koronawirus na Mazowszu

Do tej pory na Mazowszu potwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował, że władze regionu planują ograniczenie imprez masowych ze względu na zagrożenie koronawirusem oraz uczulił mieszkańców województwa mazowieckiego, aby unikali dużych skupisk.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wprowadzone zostaną "rekomendacje lub twarde zalecenia" dla szkół podstawowych, przedszkoli, szkół średnich oraz uniwersytetów i wyższych uczelni dotyczące organizacji funkcjonowania w związku z koronawirusem. Mają one być egzekwowane przez wojewodów.

W najbliższych dniach te komunikaty będziemy przedstawiali, ponieważ chcemy szybciej niż inne kraje zachodniej Europy przedsięwziąć kroki, które mogą spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa

 - mówił na konferencji.

Zobacz także

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/"Gazeta Stołeczna"/PAP