Zamknij

Koleje wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy, a warszawiacy unikają jazdy metrem

17.03.2020 15:06
Metro w Warszawie
fot. East News/Artur Zawadzki

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się po Polsce. W kraju trwa akcja "Zostań w domu". Wiele miast zmieniło swoje funkcjonowanie. Z powodu epidemii wirusa z Wuhan Koleje Mazowieckie wprowadziły zmiany w rozkładzie jazdy. Natomiast mieszkańcy Warszawy unikają podróży metrem.

Ze względu na panującą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, Koleje Mazowieckie wprowadziły zmiany w kursowaniu pociągów od 18 do 25 marca.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W tym czasie rozkład jazdy będzie zbliżony do tego, który obowiązuje w soboty, niedzielę oraz w święta. Spółka dodała, że jednocześnie w rozkładzie pozostanie większość pociągów przyśpieszonych. Koleje Mazowieckie przekazały także, że część kas biletowych zostanie zamknięta. Spółka zachęca do kupowania biletów za pośrednictwem telefonu komórkowego lub internetu. Zawieszone zostaje także punkt rzeczy znalezionych.

Natomiast podróży metrem unikają mieszkańcy Warszawy. W poniedziałek z obu linii skorzystało łącznie 142 tysiące pasażerów. Jest to o 530 tysięcy mniej niż przez dwoma tygodniami — przekazała Anna Bartoń, rzecznik prasowy metra.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP