Zamknij

Koronawirus w ZS nr 12. Uczniów wysłano do domu, nauczyciele uczyli dalej

09.09.2020 16:00
Koronawirus w szkole
fot. East News/Karol Makurat (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Zespole Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie. W środę, 9 września u jednego z uczniów potwierdzono SARS-CoV-2. Cała klasa aktualnie jest w domu. Do redakcji RadiaZET.pl dotarła informacja, że w placówce pozostali nauczyciele, którzy mieli kontakt z zarażonym uczniem.

W środę na stronie RadiaZET.pl informowaliśmy o tym, że u jednego z uczniów ZS nr 12 w Warszawie przy ulicy Siennickiej wykryto koronawirusa. W tej sprawie głos zabrała rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka, która przekazała, że "w porozumieniu z sanepidem uczniowie tej klasy i 10 nauczycieli, którzy mieli kontakt z uczniem, pozostają w domu". Do redakcji wpłynął e-mail, w którym zdementowano informację, że nauczyciele przebywają w domu.

Koronawirus w ZS nr 12. Uczniów wysłano do domu, nauczyciele uczyli dalej 

Po publikacji artykułu o koronawirusie w Zespole Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie, do redakcji RadiaZET.pl wysłano e-mail, w którym przekazano, że nauczyciele, którzy mieli kontakt z zarażonym uczniem, nadal są w szkole i uczą. Osoba, która wysłała nam te informacje, poprosiła o anonimowość. W e-mailu czytamy:

Nauczyciele nadal prowadzą zajęcia. Nie ma tylko uczniów klasy, w której został potwierdzony Covid. Wszyscy nauczyciele mają kontakt z uczniami obecnymi w szkole, nikt nie został w żaden sposób odizolowany. Szkoła funkcjonuje na takich samych zasadach jak wczoraj, z tym że nie ma w szkole jednej klasy

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dyrekcją ZS nr 12, która powiedziała nam, że w domu przebywają tylko uczniowie, a "sytuacja jest pod kontrolą". Dyrekcja poinformowała nas, że przekazała do sanepidu listę nazwisk z telefonami uczniów oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z zarażonym koronawirusem uczniem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie przez cały dzień miała/ma kontaktować się z nauczycielami i na podstawie wywiadu telefonicznego zdecydować, którzy nauczyciele zostaną objęci kwarantanną. Jak się dowiedzieliśmy, proces ten może potrwać do późnych godzin wieczornych.

Zobacz także

AKTUALIZACJA: 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzeczniczką ratusza, Karoliną Gałecką. Przekazała ona nam, że dyrekcja szkoły chciała wysłać nauczycieli oraz uczniów na obowiązkową kwarantannę. Jednak taką decyzję może podjąć tylko sanepid, który zrobił to w środę w godzinach popołudniowych. Do tej pory pedagodzy prowadzili zajęcia. Jak dodała Gałecka - nauczyciele oraz uczniowie zostali oficjalnie objęci kwarantanną. W ich przypadku będzie ona trwać 2 dni. W tej sprawie na komentarz czekamy także ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

RadioZET.pl