Zamknij

Koronawirus w Żabce. 17 osób odsuniętych od pracy

Magdalena Barszczak
13.08.2020 09:33
Żabka
fot. Karol Makurat/REPORTER

Koronawirus w centrum logistycznym Żabki w Nadarzynie (woj. mazowieckie). 17 osób zostało wyłączonych z pracy w związku z podejrzeniem lub stwierdzeniem zakażenia. "W trosce o zdrowie pracowników oraz bezpieczną realizację dostaw, niezwłocznie uruchomiliśmy działania, które pozwoliły utrzymać ciągłość pracy Centrum, jednocześnie eliminując zagrożenia dla pracowników" - informuje Żabka Polska. Sieć poinformowała, że sytuacja miała miejsce na początku sierpnia i dzięki szybkiej reakcji nie ma żadnego nowego potwierdzonego przypadku koronawirusa.

Centrum logistyczne Żabki w Nadarzynie to miejsce, skąd towary są przewożone do sklepów. Trzech tamtejszych pracowników otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa - podaje Radio Kolor. 

Jak wynika z komunikatu Żabki, trzy przypadki SARS-CoV-2 wykryto u pracowników na początku sierpnia. Firma podkreśla, że natychmiast podjęto kroki mające na celu utrzymanie pracy i eliminację zagrożenia dla personelu.

Zobacz także

Koronawirus w centrum logistycznym Żabki

W związku z podejrzeniem lub stwierdzeniem zakażenia z pracy wyłączono w sumie 17 osób.

Procedura objęła odsunięcie od pracy zarówno osób zakażonych, jak i ich współpracowników, a także dezynfekcję i ozonowanie wszystkich pomieszczeń

- poinformowała Żabka Polska.

Według danych sanepidu, na jakie powołuje się Radio Kolor, w związku z tym ogniskiem koronawirusa (dane na wtorek - przyp. red.) zakażonych jest pięć osób. Z kolei 22 przebywają na kwarantannie. Chodzi o pracowników Centrum Logistycznego i ich rodziny.

Centrum Logistyczne liczy w sumie 170 pracowników. To zarówno operatorzy wózków widłowych, jak i magazynierzy oraz specjaliści logistyki. Obecnie placówka pracuje normalnie. Firma wyjaśniła, że czasowo ograniczona została jedynie praca chłodni. 

Zobacz także

Stanowisko Żabka Polska

Żabka Polska przesłała komunikat do redakcji RadioZET.pl, w którym zapewniła, że po wykryciu przypadków koronawirusa podjęto natychmiastowe działania zgodne z procedurami. Publikujemy go w całości.

„Potwierdzamy, że na początku sierpnia w ramach podjętych działań zgodnie z obowiązującą procedurą, na terenie Centrum Logistycznego w Nadarzynie zidentyfikowano 3 przypadki występowania koronawirusa.

W trosce o zdrowie pracowników oraz bezpieczną realizację dostaw, niezwłocznie uruchomiliśmy działania, które pozwoliły utrzymać ciągłość pracy Centrum, jednocześnie eliminując zagrożenia dla pracowników.

Procedura objęła odsunięcie od pracy zarówno osób zakażonych, jak i ich współpracowników, a także dezynfekcję i ozonowanie wszystkich pomieszczeń. Osobom z kontaktu – jako najbardziej narażonym na infekcję – niezależnie od ich izolacji domowej zapewniona została możliwość bezpłatnych badań. Zaoferowaliśmy tę możliwość również wszystkim pozostałym pracownikom i współpracownikom, co umożliwiło weryfikację całego personelu Centrum pod kątem ryzyka zakażenia. W konsekwencji ogółem 17 osób zostało wyłączonych z pracy w związku z podejrzeniem lub stwierdzeniem zakażenia. Pracownicy zostali objęci odpowiednią opieką.

Obecnie centrum pracuje normalnie, podjęte działania spowodowały jedynie czasowe ograniczenie pracy chłodni.

Od początku pandemii wszystkie nasze centra logistyczne są objęte monitoringiem w zakresie stanu zdrowia wszystkich osób przebywających w tych obiektach. W centrach panuje wysoki reżim sanitarny, osoby pracujące w magazynach są wyposażone we wszelkie środki ochrony osobistej. Jesteśmy także w stałym kontakcie z miejscowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi” - czytamy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Kolor