Zamknij

Koronawirus w kościele na Stegnach. Zakonnicy zamknęli świątynię

17.08.2020 10:20
Stegny, koronawirus w kościele
fot. Jacek Klejment/East News

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na warszawskich Stegnach został zamknięty w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z osób, która odwiedziła zakonników prowadzących świątynię.

Koronawirus w kościele prowadzonym przez księży marianów. Jak podaje PAP, komunikat w tej sprawie księża wydali 16 sierpnia. Wspominają w nim, że do kontaktu z roznosicielem wirusa doszło 11 sierpnia.

Osoba ta nie odwiedziła kościoła parafialnego i nie sprawowała u nas Mszy świętej. Poinformowaliśmy natychmiast Państwową Inspekcję Sanitarną o zaistniałej sytuacji. Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w naszym domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną – przekazali zakonnicy.

Koronawirus w kościele na Stegnach. Świątynia zamknięta

Zgodnie z decyzją sanepidu, kwarantannie poddały się wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z zakażonym koronawirusem.

Zobacz także

To oznacza, że nasz dom zakonny i kościół (Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia - PAP) przy ul. św. Bonifacego 9 pozostaje zamknięty do czasu decyzji stosownych władz

– kontynuują zakonnicy.

Na koniec proszą o modlitwy, aby epidemia nie szerzyła się dalej wśród zakonników i wiernych. Zapowiadają, że intencje mszalne przyjęte na kolejne dni będą odprawiać w kaplicy domowej.

RadioZET.pl/Stegny.marianie.pl