Zamknij

Druga osoba z koronawirusem w szpitalu w Radomiu. "Jej stan jest stabilny"

18.03.2020 14:10
szpital w Radomiu
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafiła druga osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta w wieku 45 lat została przywieziona karetką pogotowia z Nowego Miasta (pow. grójecki, woj. mazowieckie) – poinformowała w środę rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak. Jak informują lekarze, stan pacjentki jest stabilny. 

Rzeczniczka dodała, że na obserwacji w szpitalu przy ul. Tochetermana jest także 38-letni mężczyzna, który przebywał w Belgii. Do szpitala zgłosił się sam. Szpital przesłał próbki do badania. 

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Radomski Szpital Specjalistyczny oczekuje na wyniki badań kolejnych osób, które zgłosiły się do izby przyjęć oddziału obserwacyjno–zakaźnego.

Od poniedziałku leczony jest tutaj 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kierowca autobusu PKS w Grójcu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apelowała we wtorek o zgłaszanie się osób, które mogły z nim podróżować.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce i na Mazowszu

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło.

Na Mazowszu odnotowano do tej pory 38 osób zakażonych (stan na środę godz. 8.30). W samej Warszawie jest ich 31. We wtorek przedstawiciele szpitala w Zielonej Górze poinformowali o ustąpieniu objawów u tzw. „pacjenta zero”.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP