Zamknij

Duże ognisko koronawirusa po weselu pod Warszawą. Zarażone 32 osoby

10.08.2020 19:24
koronawirus na weselu
fot. Shutterstock.com

Kolejne duże ognisko koronawirusa po weselu. Tym razem chodzi o mieszkańców Mazowsza. Zarażone są 32 osoby po imprezie w Józefowie (gmina Nieporęt).

Koronawirus po weselu. Od piątku do niedzieli odnotowano duży wzrost zakażeń w Wołominie.

Chodzi aż o 46 przypadków SARS-CoV-2. Jak dowiedziało się Radio Kolor, ognisko powstało po weselu, które odbyło się w Józefowie. Uczestniczyła w nim osoba zakażona.

Zobacz także

Koronawirus po weselu w Józefowie

Dodatnie testy na koronawirusa uzyskali mieszkańcy powiatu wołomińskiego. Wszystko przez wesele, które odbyło się w sąsiedztwie.

32 nowe przypadki pochodzą z wystąpienia ogniska na przyjęciu weselnym, które odbyło się w Józefowie gmina Nieporęt, powiat legionowski

- przekazała Radiu Kolor Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie.

Jak ustalił sanepid, po uroczystości stwierdzono, że w przyjęciu uczestniczyła osoba, która była zakażona wirusem SARS-CoV-2.

14 kolejnych z 46 osób zakażonych w Wołominie "zaraziło się poprzez kontakt z osobą zakażoną" - poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie.

Chorzy są mieszkańcy powiatu wołomińskiego. Jak podało Radio Kolor, z informacji potwierdzonych w PSSE w Legionowie wynika, że w imprezie nie brały udział osoby z tego powiatu. Wiadomo natomiast, że obsługa gości składała się z 4 mieszkańców stolicy. Osoby te zostały już przebadane na obecność SARS-CoV-2 i otrzymały wynik negatywny.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Kolor