Zamknij

Koronawirus. Pracownik MZA w kwarantannie, specjalne strefy w autobusach

13.03.2020 17:15
autobus w Warszawie
fot. Czytelnik

W autobusach w Warszawie pojawiły się specjalnie wydzielone strefy. Mają one związek z zagrożeniem koronawirusem. Z kolei - jak poinformował portal tvnwarszawa.pl - pracownik MZA został poddany kwarantannie. Jak podkreślił rzecznik MZA, sytuacja nie wpływa na działanie komunikacji miejskiej.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Europie. Coraz więcej przypadków zarażenia wirusem SARS CoV-2 odnotowuje się w Polsce. Na Mazowszu potwierdzono do tej pory 11 przypadków. W warszawskich autobusach wydzielono specjalne strefy, które oddzielają pasażerów od kabiny kierowcy.

Decyzję ws. wyznaczenia specjalnych stref w komunikacji miejskiej wydano w czwartek 12 marca. Od piątku w mediach społecznościowych internauci dzielą się zdjęciami autobusów, w których strefa kierowcy jest oddzielona od pasażerów żółto-czarną taśmą. Do niej przytwierdzono kartkę z napisem: "Strefa wydzielona z użytkowania".

strefa w autobusie
fot. Czytelnik

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Chodzi o bezpieczeństwo w dobie zagrożenia koronawirusem. Zarządzenie obowiązuje do odwołania. Jak wyjaśnił w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert, strefy wydzielono w autobusach starszego typu, w których kabina kierowcy jest półotwarta.

W takich autobusach nieotwierane są też pierwsze drzwi. W tej chwili po Warszawie jeździ kilkaset takich pojazdów

- poinformował.

Jak dodał, podobnych stref nie wyznaczono w tramwajach, ponieważ wszystkie mają zabudowane kabiny. To kolejny środek bezpieczeństwa wprowadzony przez ZTM po wyłączeniu tzw. ciepłych guzików.

Zobacz także

Kwarantanna w MZA

W czwartek tvnwarszawa.pl poinformował z kolei, że pracownik MZA został poddany kwarantannie. Jak wynika z relacji rzecznika miejskiej spółki Adama Stawickiego w związku z tą sytuacją budynki przy Włościańskiej są dezynfekowane.

Jak dodał Stawicki, jest to osoba na stanowisku kierowniczym, ale nie członek zarządu. Osoby pracujące na Włościańskiej opuściły teren.

Rzecznik podkreślił, że sytuacja nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie komunikacji.

Zobacz także

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/TVN Warszawa

C