Zamknij

Wyjątkowa Wielkanoc. Trzaskowski apeluje: Proszę o śledzenie komunikatów

Magdalena Barszczak
09.04.2020 11:24

"To będą na pewno wyjątkowe święta" - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i zaapelował na Facebooku do warszawiaków o pozostanie w domach podczas Wielkanocy. "Jeśli ktokolwiek wybiera się na cmentarz, który jest otwarty, to prosiłbym o rozwagę" - podkreślił.

Rafał Trzaskowski
fot. Facebook.com/RafałTrzaskowski

Podczas środowej sesji Q&A na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwrócił się do warszawiaków z apelem o odpowiedzialne zachowanie podczas Wielkanocy. Dodał, aby śledzić wszelkie komunikaty dotyczące zachowania się w przestrzeni publicznej..

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Te święta będą na pewno wyjątkowe, ale chciałem do państwa zaapelować przede wszystkim o rozwagę, o cierpliwość, o to, żeby wsłuchiwać się we wszystkie komunikaty, zarówno rządowe, jak i samorządowe

- zaapelował do mieszkańców stolicy.

Zobacz także

Trzaskowski apeluje do warszawiaków, by nie gromadzić się na cmentarzach

Jak zauważył prezydent, w przeciwieństwie do cmentarzy, takich jak Powązkowski i Bródnowski, miejskie cmentarze w Warszawie nie zostały zamknięte na czas epidemii koronawirusa.

"Myśmy się zwracali o wykładnię do rządu, rząd nam nie odesłał w tej sprawie żadnej rekomendacji" – stwierdził prezydent stolicy. "Ale bardzo państwa prosimy o bardzo rozsądne zachowanie" - zaapelował.

Przypomniał, że większość przestrzeni publicznej jest zamknięta i prosił o przestrzeganie wszelkich zasad dotyczących poruszania się, a także, aby w te święta nigdzie się nie gromadzić.

Zobacz także

Jeśli ktokolwiek wybiera się na cmentarz, który jest otwarty, to prosiłbym tutaj naprawdę o rozwagę. I jednak namawiam państwa do tego, żeby w te święta zostać w domu

– podkreślił Trzaskowski.

Prezydent zaznaczył, że tegoroczną Wielkanoc będziemy obchodzić inaczej niż zwykle. "Mimo to życzę Wam, drodzy warszawiacy, by był to czas pełen spokoju i optymizmu" - przekazał. Jak dodał, wierzy, że wraz z nadchodzącą wiosną - święta te przyniosą nadzieję i wiarę w lepsze jutro.

Włodarz zaapelował również do mieszkańców Warszawy, by życzenia przekazali sobie w tym roku przez telefon lub internet.

Bądźmy razem myślami. Świętujmy wspólne chwile, choć na odległość. W pojednaniu, przyjaznej rozmowie. Tak jak zawsze przekażmy sobie życzenia - przede wszystkim zdrowia - ale zróbmy to tym razem przez telefon czy internet

- dodał.

Zobacz także

loader

RadioZET.pl/PAP/Facebook