Zamknij

Posłowie KO: Stadion Narodowy wygląda na wielkie wyprowadzanie pieniędzy

23.11.2020 12:43
Szpital Narodowy, kontrola posłów KO
fot. Dariusz Joński Twitter

Szpital Narodowy powstał bez umowy, a wyłanianie firm go wyposażających budzi poważne zastrzeżenia – powiedzieli posłowie Koalicji Obywatelskiej udając się na kontrolę poselską w spółce PL2012+. Jest ona gospodarzem Stadionu Narodowego. Michał Szczerba przekazał, że na podobnych zasadach działają szpitale tymczasowe w innych województwach.

Szpital Narodowy i jego organizacja wzbudza niemałe kontrowersje. W ubiegły weekend wybrzmiał reportaż Pawła Reszki, któremu pracę na „Narodowym” opisał jeden z lekarzy. Nie przypomina ona walki o żdrowie i życie pacjenta, a marnotrawstwo wielu środków i energii ludzkiej.

Samą organizację szpitala od strony prawnej śledzą posłowie opozycji. Michał Szczerba i Dariusz Joński zainteresowali się zarządcą szpitala, spółką PL2012+.

Szpital Narodowy budzi zastrzeżenia. Opozycja mówi o wyprowadzaniu pieniędzy

- Dziwnym zbiegiem okoliczności te same firmy powiązane z PiS dostają zlecenia bez przetargu. Wszystko jest na gębę. Wygląda to na wielkie wyprowadzanie pieniędzy – powiedział dziennikarzom poseł Szczerba.

Swoją tezę zestawił z doniesieniami o nikłym zaangażowaniu personelu szpitala w walce z epidemią. Posłowie zapowiedzieli, że będą kontynuowali kontrolę poselską w Szpitalu Narodowym w czwartek.

RadioZEt.pl