Zamknij

Tłumy w Kampinosie, "majóweczka" na Młocinach. "Będą drugie Włochy"

23.03.2020 13:05
Park Młociński
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News/Facebook.com/Warszawskie Bielany

W Polsce wprowadzono stan epidemii. Liczba osób zarażonych koronawirusem rośnie z dnia na dzień, a władze i służby sanitarne apelują o pozostanie w domach. Niestety, nie wszyscy biorą sobie te zalecenia do serca. 

Polska walczy z koronawirusem. Zdjęcia opustoszałej Warszawy przypominają kadry z apokaliptycznych filmów, a stołeczni kierowcy "wożą powietrze". Eksperci apelują o to, by bez potrzeby nie opuszczać miejsca zamieszkania w trosce o zdrowie i życie swoje oraz najbliższych. Nie wszyscy jednak stosują się do ich zaleceń.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Warszawiacy nie boją się wirusa?

Na facebookowej stronie "Warszawskie Bielany" opublikowano zdjęcie kilku grupek w Parku Młocińskim. "Żeby nie marzec w kalendarzu, to można by pomyśleć, że dziś była majóweczka. Polana w Parku Młocińskim dziś po południu" - czytamy na Facebooku. Internauci nie ukrywali oburzenia.

Ludzie, na jakim wy świecie żyjecie!? Opanujcie się! Ogarnijcie! To nie żadna majówka ani ferie! Przez takie osoby skończy się to tragicznie!

 

Niektórzy ludzie nie czują powagi sytuacji... Bo przecież ich „to” nie spotka.

 

Jak tak dalej pójdzie, będą tu drugie Włochy.

O tłumach, które odwiedziły z kolei w weekend Kampinoski Park Narodowy, poinformował portal tvnwarszawa.pl. Wśród osób, które postanowiły spędzić sobotę na łonie natury, były zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Jak donieśli portalowi Reporterzy 24, piknikowiczów było tak dużo, że na miejscu nie można było zaparkować auta.

Specjaliści podkreślają, że samotne spacery w dobie koronawirusa nie szkodzą, ale stanowczo odradzają przebywanie w skupiskach. To właśnie w zatłoczonych miejscach można najłatwiej zarazić się wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 684 osób (stan na poniedziałek, godz. 13.00). Na skutek COVID-19 8 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To   "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 147 osób.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/tvnwarszawa.pl/Facebook.com/Warszawskie Bielany