Zamknij

"Stan zagrożenia epidemicznego to nie czas na piwo, to metoda ratowania życia"

20.03.2020 12:26
Park w Powsinie
fot. Jakub Kaminski/East News

Stan zagrożenia epidemicznego to nie jest czas, w którym powinniśmy zbierać się w dużych grupach. To nie jest czas na piwo na bulwarach czy grill w Powsinie - przypomniał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w apelu skierowanym do osób, które traktują obecny okres jako dodatkowe wakacje.

Prezydent Warszawy Trzaskowski podziękował warszawiakom za stosowanie się do zaleceń na czas epidemii koronawirusa

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Kochani! Większość z Was zachowuje się w obecnej sytuacji odpowiedzialnie, w zgodzie z hasłem #ZostańwDomu. Serdecznie za to dziękuję! Wasz rozsądek i odpowiedzialność to najmocniejsza broń w naszej wspólnej walce z #koronawirus

- napisał na Facebooku

Zobacz także

"To nie są dodatkowe wakacje"

Po raz kolejny zaapelował również do mieszkańców stolicy o pozostanie w domach. W swoim wpisie zwrócił się głównie do osób, które lekceważą pandemię koronawirusa i wyłamują się z tej zbiorowej odpowiedzialności.

Szanowni Państwo – stan zagrożenia epidemicznego to nie jest czas, w którym powinniśmy zbierać się w dużych grupach. To nie jest czas na piwo na bulwarach czy grill w Powsinie. Będę powtarzał do znudzenia – to nie są dodatkowe wakacje! To jest metoda ratowania zdrowia i życia nas wszystkich

- przypomniał prezydent stolicy.

Zobacz także

Poprosił też warszawiaków, aby podeszli do obecnej sytuacji poważnie. "Na toasty, zabawę i odpoczynek przyjdzie czas wtedy, gdy uda nam się wspólnie uporać z zagrożeniem. A teraz bądźmy rozsądni. Wszyscy" - dodał.

W związku z zagrożeniem epidemicznym Rada Warszawy zawiesiła w czwartek możliwość spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych i na Wybrzeżu Praskim.

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 411 osób (stan na piątek, godz. 16.15). 5 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To  "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 107 osób.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl