Zamknij

Zapomniana forma rozrywki powraca. W stolicy rusza kino samochodowe

21.05.2020 16:00
kino samochodowe
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER

Koronawirus w Polsce sprawił, że obowiązuje zakaz zgromadzeń. Do odwołania zamknięte są instytucje kultury. Minister zdrowia podał już prawdopodobną datę otwarcia kin, jednak póki co na warszawiaków czeka niespodzianka. W stolicy popularność mają szansę zdobyć ich samochodowe odpowiedniki.

Warszawiacy od marca nie byli w kinie i teatrze. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała w środę, że placówki te zostaną uruchomione w czerwcu, oczywiście w nowym reżimie sanitarnym.

W czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że do kin pójdziemy przed wakacjami. Tych, którym nie wystarczają domowe seanse, uspokajamy. W Warszawie od 21 maja można skorzystać z kina samochodowego.

Zobacz także

Kino samochodowe w Warszawie wraca do łask

Jeśli nie jesteście fanami oglądania filmów w domowym zaciszu, możecie skorzystać z rozrywki w... swoim samochodzie. Takie pokazy proponuje kino samochodowe na terenie Stalowni Praskiej (ul. Szwedzka 2/4). W zabytkowym miejscu i w samym sercu warszawskiej Pragi pomieści się ok. sto aut. 

21.05.2020 uruchamiamy pierwszy cykl wydarzeń kulturalnych "na żywo" od czasu wybuchu pandemii. Kino samochodowe wraca do łask i zapewnia nam bezpieczeństwo

- czytamy na facebookowej stronie organizatora.

Jaki film obejrzymy? Na pierwszy ogień przygotujcie się na perełkę od Quentina Tarantino. "Zaczynamy od klasyki - "Pulp Fiction", kolejnego dnia zapraszamy na podwójny seans - komedię "Road Trip" oraz "Sin City" - informuje Kultura Wysoka na swojej stronie.

Seans rozpoczyna się o godz. 21.30, ale na parking można wjeżdżać już od godz. 20.45. Bilety kosztują: 50 zł za 2 kinomaniaków w samochodzie. Każda dodatkowa osoba w aucie - 10 zł.

Kina samochodowe zyskały ogromną popularność po II wojnie światowej. Przez ostatnie lata ta forma rozrywki została trochę zapomniana, jednak w czasie pandemii ma szansę znów podbić serca mieszkańców miast. 

Zobacz także

RadioZET.pl