Zamknij

Kwarantanna w akademiku WAT. 357 podchorążych i 4 żołnierzy w izolacji

23.03.2020 14:39
koronawirus
fot. JAKUB WOSIK/REPORTER

Jeden z akademików Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zamknięty. W poniedziałek wobec zakwaterowanej w nim podchorąży zaistniało podejrzenie zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 357 podchorążych i 4 żołnierzy - potwierdziła rzeczniczka WAT Ewa Jankiewicz.

Rzeczniczka WAT poinformowała, że podchorąży z podejrzeniem koronawirusa została przewieziona do szpitala. Kobieta miała objawy grypopodobne. Zadzwoniła do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej i został z nią przeprowadzony wywiad telefoniczny.

Jak zaznaczyła Jankiewicz, wynika z niego, że podchorąży nie miała kontaktów z osobą zakażoną. Nie przebywała również za granicą.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Podejrzenie koronawirusa. 357 podchorążych i 4 żołnierzy na kwarantannie

Jak przekazała rzeczniczka WAT, według wstępnych informacji wyniki badań podchorąży będą znane we wtorek lub w środę.

Jankiewicz podkreśliła, że obecnie nie ma możliwości, aby ktoś wyszedł z akademiku lub do niego wszedł. Zapewniła, że zachowywane są wszystkie środki bezpieczeństwa w stosunku do zamkniętych w nim podchorążych i żołnierzy oraz że zgodnie z procedurami dostarczane są im posiłki.

Podchorążowie też mają nakaz przebywania w swoich pokojach, nieprzemieszczania się

- podsumowała.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 684 osób (stan na poniedziałek, godz. 13.00). Na skutek COVID-19 8 osób zmarło. Jedna osoba została uznana za wyleczoną. To  "pacjent zero". Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 147 osób.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP